Kaereperes alustas kaherühmaline lasteaed oma tegevust 18. augustil 1972. a. lasteaiaks kohandatud eramus Valtu kolhoosi alluvuses. Algselt oli lasteaia nimetuseks Valtu Lasteaed.

12. oktoobril 2012 aastal toimus uue lasteaia pidulik avamine värvikirevate õhupallide ja ilutulestikuga. Valtu Lasteaed Pesapuu nimetusest on tulnud meie kolme rühma nimed: Pesamunad 1,5-3a, Rõõmupesa 3-5a ja Päikesepesa 5-7a.

Lasteaed asub Kaerepere alevikus Männiku 10 ja on Kehtna valla haldusalas tegutsev haridusasutus, asudes valla keskusest umbes 7 km kaugusel ja sama vahemaa on Rapla linnaga. Lasteaia hoone köidab pilku oma värviliste triipude ja kauni ning loodusliku asukohaga. Lasteaeda ümbritseb väike metsatukk, seltsimaja, spordimaja ujulaga ja staadion. Õuealale on paigaldatud igale rühmale eraldi uued turvalised, värvikirevad atraktsioonid. Maja taha looduslikule alale ehitati 2015. aastal lastele madalseiklusrada, mida saavad kasutada ka ümbruskonna lapsed. Aasta hiljem valmis majatagune terrass, kus toimuvad meie väliüritused. Omanäolisust on ka sisekujunduses - rõõmsates värvides mööbel ja põrandad, eraldi söögisaal. Liikumis- ja muusikatundide ning ürituste läbiviimiseks on olemas suur, avar saal.

Lasteaias on välja kujunenud oma kindlad traditsioonid: tarkusepäev, sügisene õunajooks, sügisesed ja kevadised matkad loodusesse koos lõkke tegemisega. Toimuvad liiklusnädalad, sõbrapäev, Eestimaa sünnipäev, vastlapäev, teatrinädal, kevadpühad, tantsupäev, spordipäevad ja muud üritused. Vanematega koos on isadepäev, jõulupeod, emadepäev, koolieelikute lõpupidu ja erinevad pereüritused ning heategevuslikud laadad.